![Ομαδικό Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης 2021](https://www.chessamth.gr/wp-content/uploads/2021/11/omadiko-pedon-2019.jpg)
Ομαδικό Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης 2021
Το Ομαδικό Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων της ΕΣΣΑΜΘ έγινε από 13 Νοεμβρίου έως 4 Δεκεμβρίου με τη συμμετοχή 7 ομάδων. Την πρώτη θέση κατέλαβε ο Σ.Ο. Ξάνθης που προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελληνίου Ομαδικού Πρωταθλήματος Παίδων – Κορασίδων. Στην τελική φάση που θα διεξαχθεί από 16 έως 19 Δεκεμβρίου στη Θεσσαλονίκη έχει προκριθεί απευθείας και η ομάδα του Σ.Ο. Καβάλας.